Menu
Tablet menu

Io 4K

Informacje

Profesjonalny interfejs video 4K i HD na Thunderbolt 2

AJA Io 4K

Io 4K to kolejny krok w ewolucji urządzeń do przechwytywania i przesyłania video. Interfejs oferuje pełen zestaw profesjonalnych złączy video i audio oraz wsparcie dla najnowszych urządzeń 4K i UltraHD, a także dla wysokiej liczby klatek na sekundę. Dzięki możliwościom Thunderbolt 2, Io 4K obsługuje bardzo wiele formatów: od SD, przez HD, UHD do full 4K, zarówno przez SDI jak i HDMI, a w ramach 4K wspiera liczbę klatek na sekundę do 50p/60p.

Profesjonalny zestaw złączy

Wychodząc naprzeciw różnorodności dzisiejszych produkcji filmowych, Io 4K oferuje ogromne możliwości połączeń. Dzięki temu, że jest wyposażony w pełnowymiarowe złącza BNC na sygnał wejściowy i wyjściowy 4K oraz wejście i wyjście HDMI, może obsługiwać 4 sygnały 4K przez SDI. Ponadto może przechwytywać i przesyłać sygnał 4K przez HDMI – na potrzeby współpracy z urządzeniami z nieco niższej półki.

Przyszłościowe rozwiązanie

Coraz więcej kamer nagrywających w wysokiej rozdzielczości jest dostępnych w atrakcyjnych cenach. Wiele filmów jest więc nagrywanych w wyższej jakości, nawet jeśli ostatecznie produkcja będzie miała jakość SD lub HD. Takie elastyczne podejście pozwala na dokonanie re-masteringu w przyszłości.

Io 4K dopasuje się do Twojego trybu pracy zorientowanego na SD lub HD, ale także zapewni możliwość przejścia na wyższą rozdzielczość i wyższą liczbę klatek na sekundę, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba. Konwersja w dół w czasie rzeczywistym oznacza, że możesz nagrywać w wysokiej rozdzielczości i bez problemu tworzyć materiał w niższej rozdzielczości bez konieczności ponownego przesyłania lub edycji. Wszystkie te funkcje mieszczą się w urządzeniu, które możesz wziąć na plan lub w teren.

Monitorowanie 4K w HD

Gdy Io 4K pracuje w rozdzielczości 4K, dokonuje konwersji w dół i przesyła wysokiej jakości sygnał HD-SDI na wybrane wyjście BNC. Ten sygnał HD może posłużyć do przesłania materiału 4K bezpośrednio na rejestratory HD na potrzeby emisji, lub do wygodnego wyświetlania obrazów 4K na monitorach HD w czasie postprodukcji.

Ogrom możliwości

Technologia Thunderbolt 2 zapewnia niewiarygodnie wysoką przepustowość na jednym kablu Thunderbolt. Io 4K w pełni wykorzystuje ten potencjał i umożliwia odbieranie i przesyłanie sygnału 4K z liczbą klatek do 50p/60p.

Dzięki dwóm portom Thunderbolt 2, Io 4K może połączyć szeregowo inne urządzenia, jak np. wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości czy dysk przenośny. W efekcie uzyskamy samowystarczalne, przenośne rozwiązanie, które spełni wymogi każdej profesjonalnej produkcji.

Zintegrowane audio

Urządzenie wspiera wbudowane 16-kanałowe audio SDI oraz 8-kanałowe HDMI, a także analogowy sygnał audio przesyłany standardowym złączem DB-25. Monitoring stereo jest również możliwy: przez dwa wyjścia RCA oraz wyjście słuchawkowe mini-TRS jack na przednim panelu.

Konwersja sprzętowa AJA

Io 4K oferuje 10-bitową konwersję typu motion adaptive (adaptacyjna względem ruchu) w jakości emisyjnej. Dostępna jest konwersja: w górę SD/HD, krzyżowa HD/HD, w dół HD/SD, a także automatyczna HD/SD z analogowym wyjściem komponentowym 12-bit. Wszystkie funkcje konwersji są oparte na sprzęcie, są więc dostępne zarówno przy rejestracji sygnału jak i przy odtwarzaniu.

Synchronizacja

W ramach dużych produkcji Io 4K można zsynchronizować z innymi urządzeniami korzystając z zewnętrznego sygnału referencyjnego, lub doprowadzić sygnał przez LTC aby mieć pewność, że materiał zarejestrowany na Io 4K ma odpowiedni kod czasowy.

Obsługa taśm

Port RS-422 pozwala na obsługę magnetofonów, w tym zatrzymywania i zwalniania, z dokładnością do jednek klatki.

Szeroki wybór oprogramowania

Do obsługi swoich urządzeń AJA oferuje obszerny zestaw profesjonalnych programów do montażu, tworzenia efektów wizualnych, grafiki i wiele innych. To samo urządzenie może być obsługiwane przez wiele różnych aplikacji w ramach systemu. Dodatkowo dostępne są bezpłatne aplikacje AJA, dzięki którym wykorzystasz możliwości sprzętu AJA bez konieczności korzystania z całego pakietu programów. W ten sposób możesz stworzyć swój własny tryb pracy (workflow) nie musząc łączyć wszystkich elementów w system jeśli nie ma takiej potrzeby.

Funkcje
 • 4 x dwukierunkowe złącze 3G-SDI
 • wejście/wyjście 4K/UHD HDMI
 • Jednoczesne wyjście na SDI i HDMI
 • Konwersja w dół z 4K do HD w czasie rzeczywistym na potrzeby monitoringu HD-SDI oraz HDMI
 • Możliwość pracy w jakości 10-bit 4:2:2, 4:4:4 z wysoką liczbą klatek na sekundę
 • 2 porty Thunderbolt™ 2
 • Pracując z dowolnym systemem opartym na Thunderbolt 2 osiągniesz jakość do 4K, 10-bit oraz liczbę klatek na sekundę 50p/60p
 • Kompatybilny z wcześniejszymi wersjami Thunderbolt
 • 16-kanałowe wbudowane audio na SDI
 • 8-kanałowe wbudowane audio na HDMI
 • Analogowe złącze wyjściowe audio DB-25
 • Zasilanie przez złącze XLR 12V – bateryjne lub prądem zmiennym
 • Zdalna kontrola przez RS-422 VTR, sygnał referencyjny, wejście LTC
 • Wejście słuchawkowe jack, kontrola poziomu sygnału

Media

Media

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiSerwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem