Menu
Tablet menu

Phoenix

Informacje

Phoenix

Phoenix

to znakomite rozwiązanie do restoracji (czyszczenia) oraz re-masteringu obrazu filmowego, szczególnie na potrzeby cyfrowych archiwów filmowych. Phoenix jest produkcyjnym narzędziem ukierunkowanym na tworzenie najwyższej jakości materiałów z archiwalnych źródeł. Łączy w sobie najlepsze narzędzia do automatycznej i półautomatycznej rekonstrukcji filmów wraz z konformowaniem, edycją, gradingiem oraz możliwością tworzenia wielu wersji. Dodatkowo umożliwia uszlachetnianie jakości obrazu źródłowego oraz możliwość dostarczania wynikowych materiałów zarówno w skompresowanych formatach, jak H.264, jak i zgodnych z wymaganiami kina cyfrowego (D-Cinema) plików XYZ.

Phoenix bazuje na tej samej platoformie programowej co pozostałe systemy Image Systems, co umożliwia mu zarówno łatwą z nimi integrację, przenoszenie projektów oraz organizację produkcji beztaśmowej w cyfrowym archiwum. Wykorzystując najlepsze cechy pozostałych systemów Image Systems, Phoenix pozwala na automatyzację pracy w wielu aspektach oraz wyrafinowaną precyzję działań wymagających interwencji operatora. W każdym przypadku, niezależnie czy proces rekonstrukcji wykonywany jest automatycznie, czy pół-automatycznie, Phoenix gwarantuje najwyższą jakość rezultatów, z której Image Systems słynie od ponad 20 lat.

PROCES CZYSZCZENIA

Zacznij od przechwytywania wideo lub bezpośredniego dostępu do materiałów zeskanowanch cyfrowo, używając tych samych znakomitych narzędzi do konformowania, z których korzysta flagowy system FilmMaster. Wczytując EDL lub AAF możesz konformować dowolne pliki źródłowe zgodnie z listą. Materiał po wczytaniu może być od razu przeglądany.

Zintegrowany z Phoenixem pakiet wtyczek DVO (Image Systems/Digital Vision Optics) pozwala na zaawansowane działania rekonstrukcyjne oraz uszlachetniające obraz.

Pakiet DVO Restore składa się z następujących narzędzi:
 • DVO Dust - umożliwia automatyczne usuwanie kurzu oraz przypadkowych zarysowań bazujących na znakomitych algorytmach ASC3 ME z systemu DVNR.
 • DVO Scratch - usuwa z łatwością dłuższe rysy wertykalne
 • DVO Fix - zajmuje się większymi uszkodzeniami i pozwala na ich eliminację poprzez narzędzia malarskie i korekcyjne
 • DVO Print Aligh - służy do pracy z kopiami zrobionymi oddzielnie dla poszczególnych kolorów
 • DVO Steady - zajmuje się stabilizacją obrazu
 • DVO Deflicker - usuwa międzyramkowe wariacje obrazu w zakresie rozbłysków jasności
 • DVO Reverse TC - naprawia uszkodzone kadencje 3:2
 • Oprócz uznanych i nagrodzonych wtyczek DVO system Phoenix posiada również wbudowaną korekcję barwną, umożliwiającą włączenie jej w proces rekonstruckji obrazu i/lub finalny re-mastering oczyszczonego już filmu.

  USZLACHETNIENIE OBRAZU

  Następnym krokiem po procesie czyszczenia cyfrowego materiału filmowego może być skorzystanie z pakietu DVO Enhance. Zawiera on najlepszy w swojej klasie algorytm DVO Grain, znany ze sprzętowej platoformy DVNR jako AGR4 ME. Pozwala on kontrolować poziom ziarna lub szumów wideo w materiale. Z kolei DVO Regrain umożliwia ponownie nasycenie ‘ziarnem’ lub szumem obrazu już oczyszczonego, aby przywrócić mu typowy dla obrazu filmowego charakter.

  DVO Alias może usuwać rozbłyski jasności z materiału wideo, natomiast DVO Sharpen pozwala na kontrolę ostrości obrazu poprzez adaptacyjne wyostrzanie tych fragmentów obrazu, które tego wymagają, bez uszkodzeń ostrych partii materiału. Proces ten korzysta z automatycznego wykrywania ostrości i nie podnosi poziomu szumów w obrazie.

  DVO Brickwall jest z kolei bardzo użyteczną wtyczką przydatną przy redukcji ilości danych w materiałach kompresowanych do formatów multimedialnych i internetowych.

  Finalnie korzystając z DVO Convert mamy dostęp do narzędzi pozwalających na tworzenie różnych wersji wideo: SD, HD, z przeplotem i bez, itp. z najwyższą możliwą jakością. Wykorzystanie go nawet tylko do usunięcia przeplotu pozwala na uznanie jego niezwykłej jakości przetwarzania oraz doskonałości wykorzystanych algorytmów.

  Galeria

  Zapytaj o produkt

  Imie i nazwisko (*)

  Proszę wprowadzić dane.
  Adres Email (*)

  Proszę wprowadzić poprawny adres email.
  Nr tel


  Treść wiadomości (*)

  Proszę wpisać treść wiadomośći  Firma ImageSystems była jednym z partnerów i sponsorów konferencji FIAT IFTA World w Turynie (28.09 – 02.10.2011) poświęconej cyfrowej archiwizacji i rekonstrukcji archiwów filmowych. Podczas konferencji firma zaprezentowala kompletną linię rozwiązań do cyfrowej rekonstrukcji i remasteringu obrazu filmowego oraz wideo. Pokazano nową wersję aplikacji Phoenix wspierającej w pełni 64-bitową architekturę, dzięki czemu praca z materiałami w rozdzielczości 4K jest wydajniejsza i stabilna.


  Więcej informacji:
  www.imagesystems.tv
  http://www.fiatiftaconference2011.org/
  Przy tej okazji firma ImageSystems poinformowała o instalacji 3 stanowisk Phoenix Refine w L’Immagine Ritrovata - włoskim laboratorium cyfrowej rekonstrukcji i konserwacji filmów.


  Więcej informacji w artykule do pobrania (link)

  Serwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

  Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

  Zrozumiałem