Menu
Tablet menu

PFClean

Informacje

PFClean

PFClean 2014

to szybki i elastyczne narzędzie do automatycznego czyszczenia obrazu filmowego i telewizyjnego. Oprogramowanie przeznaczone jest do pracy z danymi w postaci obrazów, która poprzedza takiej procesy w produkcji filmowej jak kreacja efektów specjalnych VFX oraz proces Digital Intermediate (DI). Aplikacja zaprojektowana jest również dla zaawansowanej, wysokiej jakości rekonstrukcji obrazu w archiwalnych materiałach filmowych i nagraniach wideo. Program dostępny jest dla systemów Mac OSX, Windows i Linux.

PFClean wystepuje w postaci 3 wersji:
  • PFClean Software – oprogramowanie możliwe do instalacji na dowolnym komputerze spełniającym wymagania tej aplikacji
  • PFClean Assit Stadion – pomocnicza stacja robocza do rekonstrukcji obrazu
  • PFClean Repair System – stacja robocza do pracy z materiałami SD i HD w zakresie rekonstrukcji obrazu
    oraz okazjonalnie z materiałami 2K
  • PFClean Repair Stadion – stacja robocza do pracy z materiałami we wszystkich rozdzielczosciach do 4K włącznie

Stacja robocza PFClean jest najpotężniejszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem na rynku. Ta kompleksowa, wspierana sprzętowo platforma jest zaprojektowana dla najbardziej wymagających łańcuchów produkcji filmowej oraz video. W konfiguracji dwóch systemów PFClean Repair System pozwala na realizację projektów do rozdzielczości 2K, natomiast PFClean Repair Station na obsługę projektów 2K oraz 4K. PFClean w postaci samodzielnego oprogramowania jest natomiast najbardziej opłacalnym narzędziem renowacji obrazu i narzędziem DI na komputerze klasy PC (z systemem OS X, Windows lub Linux).

To bardzo łatwy do nauczenia się system z przejrzystym interfejsem użytkownika, dzięki czemu zapewnił nam bogaty zestaw narzędzi, których potrzebowaliśmy. A co najważniejsze, pozwala nam dostarczać czyste skany taśmy filmowej naszym klientom – na czas i w niskiej cenie. Może dopasować się do każdego workflow - cyfrowego środowiska pracy filmowo-telewizyjnej
Steve Boag – Dyrektor Zarządzający Cineimage Londyn
Co nowego w PFClean ?

PFClean charakteryzuje się wieloma usprawnionymi i rozszerzonymi narzędziami. Workflow, czyli cały łańcuch procesu przetwarzania materiałów został zaprojektowany tak, aby obraz filmowy mógł otrzymać korekcje kolorów (grading) w BaseLight, podczas gdy jednocześnie trwają nad nim pace w PFClean. To umożliwia aby usunięcie zanieczyszczeń i restoracja / renowacja obrazu została wykonana na tym samym materiale, na którym realizowane są zmiany kolorów (grading) i finalnej korekcji kolorów (tzw. finishing).

Co to jest PFClean?

PFClean działa elastycznie w ciągle zmieniającym się i złożonym środowisku DI (Digital Intermediate), pracując jako w pełni automatyczny system hybrydowy lub system manualny. Użytkownik może wybrać określone klatki filmu oraz rodzaje anomalii, które mają zostać naprawione w niedestrukcyjnym środowisku. Następnie sekwencje obrazów mogą zostać przetworzone natychmiast lub w ramach zintegrowanej platformy Pixel Farm przesłane do systemu batch-renderingu.

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiThe Pixel Farm logo

Serwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem