Menu
Tablet menu

Pegasus R4 8 TB

Informacje

Pegasus R4 8 TB (4 x 2 TB)

Pegasus R4 8 TB (4 x 2 TB)

Pegasus R4 to idealne rozwiązanie dla stacji roboczych Creative Pro, małych serwerów, użytkowników zaawansowanych oraz klientów, którzy potrzebują eleganckiej, zewnętrznej pamięci masowej o dużej pojemności i wysokiej wydajności, zapewniającej ochronę danych na poziomie korporacyjnym. Pegasus R4 zapewnia przepustowość przekraczającą 500 MB/s — to 10 razy szybciej niż za pośrednictwem interfejsu USB 2.0.

Thunderbolt to nowa, bardzo szybka, dwuprotokołowa technologia I/O zaprojektowana z myślą o zapewnieniu wydajności, prostoty i elastyczności. Technologia Thunderbolt łączy standardy PCI Express i DisplayPort w jeden interfejs umożliwiający podłączanie urządzeń za pomocą jednego kabla. Dwa kanały na jednym porcie pozwalają uzyskać dwukierunkową transmisję danych z zawrotną szybkością 10 Gb/s (1,25 GB/s). Technologia Thunderbolt została opracowana przez firmę Intel i wprowadzona na rynek we współpracy technicznej z firmą Apple.

Łatwe w użyciu oprogramowanie do zarządzania

Nowe urządzenie Pegasus R4 jest od razu wstępnie skonfigurowane. Wystarczy je wypakować i podłączyć kabel zasilania, a następnie podłączyć kabel Thunderbolt (sprzedawany osobno) do portu Thunderbolt komputera. I to wszystko — można już zacząć przechowywanie muzyki, zdjęć, filmów wideo i dokumentów lub pobieranie i montowanie filmów wideo. Dzięki oprogramowaniu opracowanemu dla systemu Mac OS X zarządzanie urządzeniem Pegasus R4 nie wymaga żadnego wysiłku.

Pamięć masowa dla cyfrowego domu

Technologia Thunderbolt zapewniająca dwukanałową i dwukierunkową transmisję danych z szybkością 10 Gb/s umożliwia jednoczesne tworzenie kopii zapasowej danych z komputera, montowanie filmu z wakacji i słuchanie muzyki z listy utworów programu iTunes. Szybka, bezpieczna i niezawodna zewnętrzna pamięć masowa to nieodzowny element ochrony plików muzycznych, zdjęć, filmów wideo i innych cennych danych. Macierz Pegasus R4 zapewnia ogromną ilość miejsca do przechowywania danych oraz szybką współpracę z popularnymi aplikacjami, takimi jak iTunes, iPhoto, iMovie, Garageband, Photoshop i centra multimedialne. W systemie Mac OS X, do tworzenia kopii zapasowych bezcennych multimediów cyfrowych, dokumentów, a nawet całego komputera lub stacji roboczej, na urządzeniu Pegasus R4 służy program Time Machine.

Zawrotna szybkość i niezrównana elastyczność

Pegasus R4 z interfejsem Thunderbolt o przepustowości 500 MB/s to ogromny i bezprecedensowy skok technologiczny zapewniający czystą moc i wydajność dla profesjonalistów z różnych dziedzin, inżynierów dźwięku, fotografów oraz inżynierów zajmujących się postprodukcją wideo. Opracowany przez firmę Promise i nagradzany mechanizm RAID 6 na poziomie korporacyjnym jest wyposażony w dojrzałe schematy obsługi błędów zapewniające doskonałą ochronę danych. Umożliwia on profesjonalnym użytkownikom programu Final Cut pobieranie, montowanie i odtwarzanie wielu strumieni nieskompresowanych 10- i 12-bitowych danych wideo w jakości HD z jednoczesną ochroną cennych przepływów pracy, sesji dźwiękowych i innej kreatywnej zawartości multimedialnej. Graficy korzystający z programu Adobe Photoshop i oprogramowania do tworzenia trójwymiarowych animacji Maya mogą na urządzeniu Pegasus łatwo i szybko przetwarzać oraz archiwizować grafikę o wysokiej rozdzielczości.

Dostępna w technologii Thunderbolt obsługa wielu protokołów sprawia, że urządzenie Pegasus R4 zapewnia niewiarygodną elastyczność. Do jednego portu Thunderbolt można podłączyć kaskadowo kilka obudów Pegasus R4. Podłączenie do urządzenia Pegasus R4 monitora zapewnia wyjątkową wygodę i łatwość komunikacji z interfejsem urządzenia.

Sprzętowa ochrona RAID dla małej firmy

Chroń cenne dane swojej firmy za pomocą niezawodnego rozwiązania sprzętowego RAID. Urządzenia Pegasus R4 możesz używać jako dużej pamięci masowej dla komputera stacjonarnego lub jako zewnętrznego rozwiązania pamięci masowej dla małego serwera. Urządzenie oferujące 6 TB pamięci na poziomie RAID 5 gwarantuje wystarczająco dużo miejsca na dane i kopie zapasowe oraz zapewnia ochronę za pomocą sprzętowego systemu RAID.

Ekonomiczna pamięć masowa z możliwością rozbudowy do użytku domowego

We współczesnym, cyfrowym świecie nieustannie zdobywasz i gromadzisz ogromne ilości osobistych, cyfrowych danych multimedialnych za pomocą urządzeń smartphone i aparatów cyfrowych. Pobierasz także multimedia cyfrowe ze sklepów internetowych, takich jak iTunes Store. Pegasus R4 umożliwia ochronę wszystkich wspomnień, które chcesz zachować na całe życie, przed awariami pojedynczych dysków i płyt, zapewniając jednocześnie dużą dostępność i niezawodność tych danych.

Elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych

Podłącz urządzenie Pegasus R4 do komputera Mac, aby za pomocą programu Time Machine tworzyć kopie zapasowe ważnych plików systemowych, aplikacji, plików danych, muzyki, zdjęć i filmów wideo.

Niezwykle ciche i ekologiczne rozwiązanie

Pegasus R4 jest urządzeniem ekologicznym — nie zawiera ołowiu, który jest szkodliwy dla środowiska i naszych delikatnych organizmów. Dzięki nowej konstrukcji obudowy, wydajnemu zasilaczowi i aktywnemu zarządzaniu wentylatorem zniknął uciążliwy hałas, dzięki czemu Pegasus R4 idealnie nadaje się do pracy na biurku, w małym biurze lub w dowolnym pomieszczeniu w domu.

DANE TECHNICZNE Ogólne
 • Obsługa macierzy RAID
 • Obsługa programu Time Machine
 • Wydajność
 • Prędkość obrotowa dysku twardego: 7200 obr./min
 • Maksymalna szybkość transmisji: Do 500 MB/s w trybie RAID 0
 • Moc
 • Moc: Power consumption: 78W max load (read and write); 55W idle mode
 • Napięcie prądu przemiennego: 90–100 W z PFC, automatyczne określanie
  zakresu 100–230 V, 50–60 Hz AC
 • Wymiary
 • Wysokość: 9.9 in./25.0 cm
 • Szerokość: 7.7 in./19.5 cm
 • Długość: 7.3 in./18.5 cm
 • Masa: 15.3 lb./6.9 kg
 • Zgodność Komputer Mac
 • Mac OS X v10.6.8 or later
 • 100MB of free hard-drive space
 • Mac with Thunderbolt port
 • Thunderbolt cable (sold separately)

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiSerwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem