Menu
Tablet menu

Symphobia

Informacje

Symphobia

Projectsam Symphobia

SYMPHOBIA to zdecydowanie więcej niż tradycyjna biblioteka sampli orkiestrowych. Zamiast koncentrować się na multisamplach indywidualnych instrumentów SYMPHOBIA oferuje multisample ensemble z bardzo bogatym wyborem orkiestracji oraz artykulacji. Sample ensamble obejmują nie tylko wszystkie sekcje orkiestry z osobna, ale również całą orkiestrę grającą jednocześnie. Powód jest bardzo prosty: prawdziwa orkiestra brzmi o wiele lepiej, niż poszczególne instrumenty nakładane na siebie. Staccato na skrzypcach, altówkach, rogach oraz trąbkach grających razem i odpowiednio rozmieszczonych w hali koncertowej, będzie brzmiało o wiele spójniej niż mieszanina osobnych sampli tych czterech sekcji instrumentów. To sprawia, iż SYMPHOBIA jest idealnym narzędziem do tworzenia dużych aranżacji oraz orkiestracji. Ponadto, dostępnych jest kilka artykulacji poszczególnych instrumentów, jak na przykład flażolet sekcji skrzypieć, czy marcato sekcji rogów.

EFEKTY KINOWE

Ensemble stanowi około połowy biblioteki SYMPHOBIA. Druga jej połowa to efekty kinowe, których w żadnym wypadku nie udało by się stworzyć przy użyciu indywidualnych sampli. Podobnie jak ensemble, efekty dostępne są w różnych orkiestracjach, granych przez różne sekcje orkiestry. Znajdziesz nie tylko glissando sekcji skrzypiec, ale także glissando czy staccato całej orkiestry. Każdy efekt dostępny jest w kilku wariacjach lub artykulacjach.

DYSTOPIA II

Dystopia Volume Two to „ciemna strona mocy” od ProjectSAM. Odnajdziesz tutaj dźwięki otoczenia, tekstury, pady oraz efekty uzyskane dzięki przetworzeniu i „podkręceniu” nagrań SYMPHOBIA. Jest to wyjątkowo inspirujący dodatek do akustycznych instrumentów strunowych oraz dętych drewnianych i blaszanych. Wśród tych dźwięków przykładowo odnajdziesz wiele padów, czy też dźwięków perkusji.

FRAZY ETNICZNYCH FLETÓW

SYMPHOBIA zawiera także instrumenty, które wychodzą poza ramy tradycyjnej orkiestry symfonicznej. Do dyspozycji mamy ponad 120 przepięknie wykonanych fraz na etnicznych fletach, takich jak duduk, shakuhachi, czy flety indiańskie. Cześć z tych fraz jest atonicznych lub w formie efektów, inne natomiast wykonane są w konkretnej tonacji.

Jako dodatek, bibliotekę wyposażono w Gran Cassa II: bęben wielki, który wcześniej był dostępny tylko dla użytkowników biblioteki True Strike.

MULTISAMPLE

SYMPHOBIA bez żadnych ograniczeń! Co otrzymamy jeśli nałożymy na siebie wyjątkowe nagrania zgromadzone w bibliotece SYMPHOBIA i stworzymy bardzo skomplikowane kompozycje? Aby się przekonać, koniecznie odwiedź sekcję Multis blioteki – jest to zbiór inspirujących oraz stylowych kombinacji, wielowarstwowych kompozycji ensemble, efektów oraz artykulacji. Wszystko to tworzy gotowy do użycia zestaw combo dla różnych gatunków muzycznych. Nazwa każdego „multi” od razy powie Ci co nieco o jego typowym użyciu. Kilka przykładów to: Acid For Blood [Kwas zamiast krwi – zupełnie jak obcy], Chainsaw Attack [Masakra piłą mechaniczną], Cat 'n Mouse [Kotek i myszka] czy też City Noir [Ciemna strona miasta]. Po prostu musisz zapoznać się z nimi wszystkimi! Program zawiera również uaktualnienie 1.1, dzięki czemu SYMPHOBIA oferuje 40 nowych inspirujących „multi”.

SEKCJA SMYCZKOWA

SYMPHOBIA wprowadza całkiem nowe rozwiązanie i grupę instrumentów nieznaną wcześniej w produktach ProjectSAM: ensemble pełnej sekcji smyczkowej nagrane w sali koncertowej o dość ciepłym brzmieniu. Dostępne są bardzo bogate zbiory dźwięków ensemble oraz unikatowych efektów. Bank Ensemble zawiera wiele artykulacji na pełną sekcję smyczkową, w tym tremolo, staccato, pizzicato oraz con sordino. Wśród innych ciekawostek tej kolekcji użytkownik odnajdzie przepięknie wykonane akordy, artykulacje wyłącznie dla sekcji smyczkowej czy też niskie instrumenty grające w przesuniętych oktawach np. kontrabasy jedną oktawę niżej niż wiolonczele. Bank Effects zawiera szeroki wybór glissando w obu kierunkach, krzykliwych klasterów, staccato i dzikich arco/pizzicato – jest to bezcenny materiał dla kompozytorów telewizyjnych i filmowych, któremu w żaden sposób nie dorównują tradycyjne „multi”.

SEKCJA DĘTA BLASZANA

Czerpiąc z doświadczeń ProjectSAM dotyczących instrumentów dętych blaszanych, SYMPHOBIA oferuje całkiem nowe ensamble pełnej sekcji dętej blaszanej w wielu artykulacjach, w tym sustain, marcato, staccato oraz mute. Dostępne są także wykonania mniejszych oraz większych akordów, różne orkiestracje mieszanych instrumentów dętych blaszanych i podobnie jak w przypadku instrumentów smyczkowych, niskie instrumenty przesunięte w oktawach, z tubą grającą o oktawę niżej niż puzony. Wszystko to zostało nagrane na żywo, beż żadnego layeringu w postprodukcji. Wśród efektów znajdziemy wszystko od doskonałych klasterów, do podciągania tonacji, glissando czy zwariowanych powtórzeń. Cześć efektów gra ensemble pełnej sekcji dętej blaszanej, a część poszczególne jej części.

SEKCJA DĘTA DREWNIANA

Poszerzając możliwości oferowane przez produkty ProjectSAM dotychczas, SYMPHOBIA oferuje sample ensemble pełnej sekcji dętej drewnianej, w tym następujące instrumenty: flet, obój, klarnet, fagot, klarnet basowy, kontrafagot. Oprócz artykulacji takich jak sustain, portato, staccato, dostępne są także przeskoki między oktawami, jak również efekty dla fletu pikolo, klastery, frazy oraz wiele, wiele innych. ProjectSAM przygotował specjalną ofertę kupna biblioteki SYMPHOBIA dla użytkowników bibliotek Exclusive Woodwind.

SEKCJA SMYCZKOWA I DĘTA BLASZANA

Jedną z ciekawostek biblioteki SYMPHOBIA są artykulacje i efekty wykonywane razem przez instrumenty smyczkowe i dęte blaszane. Nic nie jest w stanie pobić naturalnej harmonii różnych instrumentów w hali koncertowej podczas występu na żywo. SYMPHOBIA oferuje potężne sustain, staccato i inne artykulacje wykonane na skrzypcach, altówkach, wiolonczelach, kontrabasach, rogach, trąbkach, puzonach i tubach grających razem oraz różne orkiestracje tych instrumentów. Podobnie, niskie instrumenty zostały zsamplowane w oktawach. Dostępnych jest ponad 10 typów klasterów, łączących różne techniki gry i artykulacje na instrumentach smyczkowych oraz dętych blaszanych (np. arco, tremolo, flażolet dla instrumentów smyczkowych; czy też frullato oraz inne dla instrumentów dętych blaszanych). Co więcej, bank efektów kryje w sobie również niesamowite glissando wykonywane przez tę samą potężna kombinację sekcji orkiestry.

SOLO SMYCZKOWE

Poza samplami sekcji dużej orkiestry symfonicznej, SYMPHOBIA oferuje także sample kwintetu smyczkowego składającego się z 2 skrzypieć, 1 altówki, 1 wiolonczeli i 1 kontrabasu. Tak jak inne sample, te również rozłożone są na całej klawiaturze. Wśród dostępnych artykulacji znajdziemy: arco, arco espressivo, marcato, staccato oraz pizzicato.

PEŁNA ORKIESTRA

Potężne uderzenie całej orkiestry! To najlepszy sposób opisania tej części biblioteki. Staccato, czy też glissando pełnej orkiestry, a nawet 15-sekundowe crescendo, znajdziesz tutaj naprawdę wiele! Bądź pewien, że nie często spotykasz się z tak intensywnymi efektami orkiestrowymi, jakich doświadczysz w bibliotece SYMPHOBIA.

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiSerwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem