Menu
Tablet menu

SUM&MINUS

Informacje

Sumator od Dangerous Music

Przez wiele lat realizatorzy dźwięku głowili się nad tym, jakie to „,procesy magiczne” pozwoliły studiom masteringowym cieszącym się najlepszym uznaniem uzyskiwać lepsze, głośniejsze i czyściej brzmiące ślady. Ich tajną bronią było analogowe przetwarzanie sygnałów sumy i różnicy, a dzięki urządzeniu S&M od Dangerous Music każdy realizator dźwięku może je mieć w swoim arsenale.

Dangerous Music SUM&MINUS

Twój miks jest perfekcyjny, ale wokal jest za delikatny? Wyostrzyłeś wokal, ale przy drugim odsłuchu masz problem z overheadem perkusji, który jest zbyt jaskrawy? Chcesz dodać trochę dołu gitarom po bokach, a przy tym nie „zabrudzić" basu i stopy w środku? A może usunąć syki z wokalu bez nadmiernego „stępienia” klawiszy? Masz doskonały miks, ale coś jest nie do końca w porządu z panoramą?

Można by tak ciągnąć bez końca. Dangerous S&M rozdzieli dowolny ślad stereo na składowe środka i boków miksu, a Ty zyskasz możliwości kontroli całego pola stereo, o których wcześniej mogłeś tylko marzyć.


 • Niespotykana kontrola nad Twoimi miksami
 • Osobne przetwarzanie środka oraz boków par stereo
 • Zaawansowane sterowanie szerokością obrazu stereo
 • Pętla INSERT dla zewnętrznego przetwarzania analogowego

 • Dangerous S&M to analogowy procesor (środka/boków) sumy i różnicy zaprojektowany po to, by dać realizatorom niespotykane jak dotąd możliwości kontroli nad panoramą stereo. Potencjał tego urządzenia jest ogromny i ograniczyć go mogą jedynie Twoja wyobraźnia i możliwości zewnętrznego sprzętu, który do niego podłączysz. „Alejki do rzeźbienia dźwięku” poprzez wtrącenie w tor kompresji, ograniczenie, korekcji, eliminacji syków i innych typów przetwarzania są praktycznie nieograniczone.

  Inżynierom od masteringu z pewnością przypadnie do gustu fakt, iż S&M pozwoli im zapisać z pozoru nie dające sie uratować ślady przez zmianę poziomu wokalu, a przy tym nawet nie tknąć miksu. Poza tym, będą mieli możliwość poprawienia zbyt szerokich lub wąskich pól stereo, lub wyeliminowania syku agresywnych cymbałów, bez żadnego wpływu na środek miksu.

  Realizator może użyć urządzenia S&M, na przykład by wydobyć werbel z bardzo rozmytej pary overheadów, podkreślić szerokość obrazu anemicznych syntezatorów stereo, czy też dowolnie kształtować obraz stereo miksu, nie zmieniając jego brzmienia.

  Inną interesującą, a zarazem bardzo przydatną rzeczą, którą realizator może zrobić przy pomocy tego urządzenia, to na przykład ostre ograniczenie środka pary overheadów dla perkusji, bez najmniejszego „draśnięcia” boków, czy zmniejszenia szerokości obrazu … a co powiecie na uruchomienie na S&M powrotu pogłosu i efektów i odpalenie w tym samym czasie kontroli szerokości obrazu? W przypadku dźwięku surround zwiększenie szerokości tylnich kanałów stworzy niesamowitą głębię, uzyskaną dzięki nowatorskim obwodom analogowym, bez żadnych sztuczek!

  Składany ręcznie przy użyciu najwyższej jakości komponentów i zachowując bezkompromisowe podejścia do jakości, procesor S&M od Dangerous Music jest „brakującym ogniwem stereo” w przypadku każdego szanującego się inżyniera dźwięku zajmującego się miksowaniem lub masteringiem.

  • W 100% analogowa ścieżka sygnału
  • Niesamowicie czyste brzmienie
  • Powtarzalne sterowanie

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiSerwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem