Menu
Tablet menu

MX50

Informacje

Podwójny de-esser dla w obudowie 1RU

Drawmer MX50

Ludzki głos jest jednym z najbardziej zróżnicowany sygnałów, jakie mogę napotkać inżynierowie, ponieważ zawiera w sobie olbrzymią liczbę wariacji poziomów i struktur harmonicznych. Uzyskanie pożądanego dźwięku wokalu może czasami okazać się bardzo skomplikowane. Ustawienie EQ w taki sposób, aby otrzymać pożądaną jakość i ‘cut’ w procesie miksowania może stworzyć sybilanty, które prowadzą do znaczącego zniekształcenia dźwięku. MX50 ‘Vocal’ De-Esser rozwiązuje te problemy szybko i efektywnie poprzez obniżenie poziomu sybilantów, nie zmieniając przy tym pozostałych sygnałów.

Drawmer MX50

MX50 jest łatwo przystosowującym się, prostym w obsłudze podwójnym De-Esserem zaprojektowanym w celu zaspokojenia potrzeb studiów nagraniowych, przemysłu muzycznego i wszelkich innych instytucji prowadzących nagrania, czy pracujących z dźwiękiem ‘na żywo’. Jego podstawowym zastosowaniem jest rozwiązywanie problemów, które mogą powstać, przy zbyt silnym akcentowaniu sybilantów (dźwięków syczących jak S i T), jak również ‘wygładzanie’ miksu stereo, redukowanie dźwięków typu string gitary akustycznej, czy odgłosu oddychania przy grze na flecie, czy nawet dźwięków typu symbol i hi-hat. Przetwarzanie osiągane jest poprzez ustawienie dwóch parametrów kontrolnych Frequency i De-Ess. W pełni regulowany kontroler częstotliwości działa w zakresie od 800Hz do8Khz obejmując pełen zakres sybilantów, w tym ‘twarde’ dźwięki harmonics i inne efekty uboczne, które mogą powstać, przy wzmocnionych częstotliwościach treble. MX50 posiada ponadto zmienny De-Ess, który stanowi kontroler ‘more’ oddający do 20dB gain reduction na wybranej częstotliwości.

MX50 może pracować w dwóch trybach:

Split Band de-essing

Zalecany dla większości aplikacji, tryb ten dziali spektrum audio na dwa zakresy, którego środek określa kontroler Frequency. Jedynie częstotliwości znajdujące się powyżej określonego środka są redukowane

Full Band de-essing

Użyteczna opcja, stanowiąca alternatywę w sytuacjach, kiedy niezbędne jest minimalne, ledwo słyszalne przetwarzanie. Tryb ten redukuje całkowitą wartość sygnału względem szczytowych wartości sybilantów w wybranym zakresie częstotliwości.

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiSerwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem