Menu
Tablet menu

EL8 Distressor

Informacje

Profesjonalny kompresor z AGC

Emprical Labs EL8 Distressor

Distressor to kompresor wyposażony w automatyczną regulację wzmocnienia (głośności) przeznaczony do stosowania w profesjonalnych zastosowaniach dźwiękowych (muzycznych). Regulacja taka jest przez inżynierów określana mianem AGC (Automatic Gain Control).

Emprical Labs EL8 Distressor

Zasadniczo urządzenie to elektronicznie steruje głośnością dowolnego źródła w bardzo przyjemny i „muzyczny” sposób – dodaje pełni brzmienia, polepsza czytelność i, co jest typowe właśnie dla Distressora, tworzy naprawdę ekscytujący dźwięk. Urządzenia tego typu w branży elektroakustycznej są często nazywane także „limiterami”. Najczęściej Distressor jest używany w studiach nagraniowych, przy nagłośnieniach, udźwiękawianiu filmów i emisji programów radiowych.

W przeciwieństwie do większości analogowych kompresorów czy limiterów, Distressor jest urządzeniem sterowanym cyfrowo i tak naprawdę mieści w sobie kilka urządzeń które, dzięki zastosowaniu cyfrowej regulacji, włączają i wyłączają zupełnie różne obwody. Distressor jest efektem wielu lat testów wersji beta i zmian projektowych, co jest typowe dla urządzeń firmy Empirical Labs.

Poza szerokim zakresem kontroli i sterowania realizowanym za pomocą unikalnych funkcji, Distressor oferuje ciepły, „dawny dobry dźwięk” korzystając z układów sterowania wzmocnieniem opracowanych przez firmę. Takie „ciepło” czy też „dawny” dźwięk stały się w ciągu ostatnich 15 lat bardzo ważnym elementem brzmienia ponieważ super czysta i liniowa technika cyfrowa nie ma zbyt wiele możliwości (lub nie ma żadnych) zmiękczania „szorstkich” dźwięków czy uwypuklania niskich częstotliwości w materiałach muzycznych. Z drugiej strony stare taśmy analogowe, płyty winylowe i urządzenia lampowe charakteryzowały się nieodłącznym „kolorowaniem” brzmienia, często ku ogromnemu niezadowoleniu reżyserów dźwięku. Obecnie wielu specjalistów zdaje sobie sprawę z tego, że takie zakolorowania mogą brzmieć bardzo przyjemnie i właśnie „muzycznie”. Dźwięki oferowane przez technikę cyfrową często są określane jako „zimne” czy „chropowate”, są też inne określenia, my wolimy tu termin „bezlitosne”, oddający negatywną stronę takiej cyfrowej „linearności”. Distressor dysponuje kilkoma trybami, które koloryzują sygnał, nawet bez stosowania kompresji (lub sterowania wzmocnieniem). Takie rozszerzone tryby zostały zaprojektowane w celu umożliwienia emulacji niektórych bardzo starych i bardzo drogich urządzeń sterujących wzmocnieniem (kompresorów i limiterów) i zapewniają klasyczny przebieg przebiegu kompresji z charakterystycznym „kolanem”.

Dane techniczne:
  • Charakterystyka częstotliwościowa: od 2 Hz do 160 kHz w trybie czystego audio (+0,-3 dB). Charakterystyka jest kształtowana w trybach zniekształceń (Dist. 2, Dist 3).
  • Zakres dynamiki: 110 dB od maksymalnego poziomu wyjściowego do minimalnego poziomu wyjściowego w trybie 1:1. Stosunek sygnału do szumu w trybie zniekształceń 3 jest większy niż 100 dB.
  • Zakres zniekształceń od 0,02% do 20% zależnie od trybu zniekształceń i czasu zwalniania (odpuszczania) ustawianego na panelu przednim.
  • Wyjście typu DC (od 0 Hz)– wewnątrz urządzenia są stosowane wysokiej jakości wejściowe kondensatory przeznaczone do pracy z sygnałami audio.
  • Impedancja wejściowa wynosi 20 kiloomów, impedancja wyjściowa jest mniejsza od 75 omów. Stałe czasowe – zakres ataku (Attack) od 50μs do 50 ms. Zakres odpuszczania (Release) od 0,05s do 3,5 s, normalne tryby do 20 s w trybie „opto” 10:1. Stałe czasowe zależą od przyjętych stosunków (Ratio) kompresji czy limitowania.
  • Jedna metalowa obudowa – wysokość 1,75”, głębokość 10” i szerokość 19”
  • Informacje o dostawie: masa w wersji mono 5,5 kg, para stereo 11 kg. Rozmiary opakowania mono 57,1 x 47 x 8,3 cm, opakowanie wersji stereo 57,1 x 47 x 15,9 cm.

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiEmprical Labs logo

Serwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem