Menu
Tablet menu

Mike-E

Informacje

Sterowany cyfrowo przedwzmacniacz mikrofonowy w obudowie o wysokości 1RU

Mike-E

Mike-E firmy Empirical Labs jest nowoczesnym cyfrowo regulowanym przedwzmacniaczem mikrofonowym wypełnionym niespotykanymi elementami, by ocieplić lub wygładzić brzmienie, wraz z doskonałym kompresorem/ limiterem.

Mike-E oferuje niesamowity kilkakrotnie przekształcony mikrofonowy preamp, którego noise floor (poziom szumienia) jest zdecydowanie poniżej własnego poziomu szumów dowolnego mikrofonu. Jedyna w swoim rodzaju sekcja „CompSat” to kompresor bezstratny i układ nasycenia, która dostarcza wszechstronnego ubarwienia, kolorytu i klasycznej kompresji KNEE.

Sekcja przedwzmacniacza mikrofonowego  - jest to sekcja wzmacniacza z wejściem transformatora o superniskim poziomie szumów, z cyfrową kontrolą wzmocnienia. Ta sekcja standardowo działa z ekranowanym transformatorem Lundahl, ale jest też wersja z transformatorem Jensen.

Stosunek sygnału do szumu zdecydowanie przewyższa jakikolwiek istniejący mikrofon, zazwyczaj ponad 130 dB ze skróconym wejściem i 40dB wzmocnienia. Podczas używania wielu mikrofonowych preampów przez lata, stworzyliśmy niespotykany system stopniowej regulacji wzmocnienia, który powinien być odporny na normalne niszczenie potencjometrów i przełączników zapadkowych powodowane przez czas. Doliczając wzmocnienie wyjściowe 14dB, użytkownik ma w sumie do dyspozycji 74dB wzmocnienia przy obejściu  sekcji CompSat. 48- voltowe zasilanie Phantom jest zapewnione dla mikrofonów kondensatorowych.

Ekskluzywna sekcja CompSat - Ten unikalny obwód odróżnia Mike- E od innych mikrofonowych przedwzmacniaczy. Dzieli się na cztery sekcje:

 • Saturator - jest to wielostopniowy obwód z funkcją soft clip. Na niższych poziomach na sygnał wpływa saturacja triodowa. Wraz ze wzrostem poziomu, wartości szczytowe są mocniej wyrównywane dzięki kolejnemu niespotykanemu układowi obcinającemu (clip circuit), który zawiera półprzewodnik germanowy. Lampka LED o nazwie “BAD!” ostrzega przed ostrzejszym, „niemuzycznym” obcinaniem.
 • Kompresor - jest to bezstratny obwód kompresora/ limitera, który pozwala na kontrolę ataku i zwolnienia dla łatwej powtarzalności. Regulujesz stopień kompresji używając pokrętła DRIVE, które reguluje poziom wchodzący do kompresora. Jest podobne do Distressora, ale ma pewne cechy wyróżniające, w tym dużo dłuższy czas ataku i dodatkowe układy elektryczne. Kompresor zapewnia 4 ratio (nachylenia kompresji). 2:1 jest najdelikatniejsze, ma 20dB funkcję knee , jest dobre do sybtelnych kompresji, takich jak te podczas tworzenia ścieżek dźwiękowych albo Buss. Nachylenia kompresji 4:1 i 8:1 są strome, ale nadal bardzo aksamitne, delikatne, z długą funkcją knee. W nuke nachylenie kompresji jest bardzo strome ( podobnie jak w limiterze) i ma odmienny czas ataku i zwolnienia.
 • Emphasis (Nacisk) - Emphasis to właściwie dwa obwody, które otaczają kompresor i układ nasycenia, tak jak to jest pokazane w blokowym wykresie. Pre-emphasis zwiększa wysokie częstotliwości przed kompresorem i układem nasycenia a funkcja soft clip działa wcześniej niż normalnie, podczas gdy de-emphasis zmniejsza częstotliwość uzupełniająco w stosunku do CompSat. Emphasis ma dodaną możliwość poprawiania stosunku sygnału do szumu, i jest powodem, dla którego przede wszystkim analogowe magnetofony używały funkcji emphasis.
 • Mix control - nowoczesny inżynier nagrań często sięga do techniki miksowania sygnału skompresowanego i nieskompresowanego. Może to często pomóc utrzymać funkcję transient i skalę dynamiki podczas ulepszania szczegółów niskiego poziomu. Mike-E ma wbudowany regulator pozwalający na submiksowanie nieskompresowanego sygnału do sygnału skompresowanego. W miarę przekręcania regulatora MIX ze strony prawej do lewej, sygnał zmienia się z całkowicie skompresowanego w „suchy” (wolny od jakiejkolwiek kompresji czy nasycenia).

Siedem obwodów Mike-E

 • Mikrofonowy przedwzmacniacz z bardzo niskim poziomem szumów i stopniową regulacją wzmocnienia
 • Wbudowany „Direct box” zwany „Inst in” oferuje niespotykany przester, poziom szumów oraz pasmo przenoszenia przy przedwzmacnianiu instrumentów.
 • „Podkolorowany” 80Hz filtr górnoprzepustowy naśladuje ciepłą niską częstotliwość rodem z naszych ulubionych klasycznych equalizerów.
 • Zmiana fazy służy do odwrócenia sygnału dźwiękowego o 180 stopni.
 • CompSat oferuje zarówno muzyczny kompresor/ limiter, jak i unikalny układ nasycenia przypominający kasetowy.
 • Wysokoczęstotliwościowy system emphasis wygładza„kolizje” wysokich częstotliwości.
 • Mix control pozwala na mieszanie skompresowanych/ nasyconych sygnałów z sygnałami „suchymi” (nieprzetworzonymi)

Specyfikacja

 • Pasmo przenoszenia wynosi od 3 Hz do 200kHz ( poza CompSatem). CompSat: 3 Hz- 150 kHz. Opcjonalne wyjście transformatora: 6 Hz-- 80kHz
 • Stosunek sygnału do szumu- 130 dB sygnału do szumu przy 40 dB wzmocnieniu. Maksymalne wyjście to + 28 dBu
 • Zakres przesteru wynosi od .0006% do 15% w zależności od wybranego trybu i ustawień.
 • Dostępne sprzężone wejścia transformatora, wyjście aktywne i transformatora. Wysokiej jakości audio caps użyte wewnętrznie.
 • Wejściowy opór elektryczny wynosi 600 Ohmów. Opór wyjściowy jest mniejszy niż 38 Ohmów.
 • Zakres ataku i zaniku- 9-100 ms ataku/0.15-1 sekundy
 • Pobór mocy- maksymalnie 15 Wattów 

Media

Media

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiEmprical Labs logo

Serwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem