Menu
Tablet menu

TCL-2

Informacje

2 kanałowy procesor od Millenia Media

Millenia Media TCL-2

Urządzenie Twincom (TCL-2) jest niezwykle transparentnym, dwukanałowym optycznym kompresorem/limiterem, oferującym dwa przełączalne tryby pracy: tranzystorowy lub lampowy. Działa w oparciu o w pełni dyskretne tranzystory J-FET klasy A lub układ próżniowej lampy triodowej również klasy A.

Stereofoniczny kompresor/limiter TCL-2 Twincom posiada zaadaptowaną niezwykle innowacyjną technologię firmy Millennia, zwaną Twin Topology, łączącą dwie niezależne konstrukcje: układ lampowy i tranzystorowy. Znajdujący się na przednim panelu przełącznik, uruchamia zarówno w pełni lampowy tor sygnału, jak i całkowicie dyskretny, tranzystorowy jego odpowiednik - wszystko w jednym urządzeniu! Konstrukcje obydwu układów są całkowicie pozbawione transformatorów i pracują na wysokim napięciu, zawierająć jednocześnie absolutnie niezbędne minimum pod względem ilości zastosowanych elementów. Co oznacza hasło "niezbędne minimum"? Urządzenie Twincom posiada tylko jeden aktywny stopień w torze sygnału dźwiękowego. W porównaniu do zwykłych podręcznikowych konstrukcji kompresorów wykorzystujących wiele wzmacniaczy w torze jest to faktycznie "niezbędne minimum". Mniejsza ilość stopni wzmacniających oznacza większą dźwiękową spójność oraz zwiększoną wierność materiału muzycznego. Ten pojedynczy stopień wzmacniacza skonfigurowany jest tak, iż działa jako bufor na wejściu, wzmacniacz obsługujący dynamikę sygnału oraz regulator wyjścia. Zwiększenie muzycznej przejrzystości osiągnięto poprzez zmniejszenie ilości stopni wzmacniających, które kolejno zabarwiają brzmienie. To cecha, którą trzeba usłyszeć, aby w pełni ją docenić. Zapraszamy na demonstrację!

Symetryczny w każdym calu

Twincom został również tak zaprojektowany, aby jego konstrukcja była w pełni symetryczna. W większości urządzeń profesjonalnych symetryczne sygnały na wejściu w pewnym miejscu stają się niesymetryczne, najczęściej za sprawą jakiegoś transformatora lub innego układu elektronicznego, po czym z powrotem są przekształcane na symetryczne przy pomocy podobnych metod. W urządzeniu Twincom sygnał nigdy nie przestaje być symetryczny. Sygnał symetryczny zachowuje swój charakter przez cały czas, od wejścia do wyjścia urządzenia, unikając potrzeby stosowania transformatorów oraz dodatkowych wzmacniaczy w całym torze sygnału dźwiękowego. Dlaczego bez transformatorów? Większość współcześnie produkowanych urządzeń lampowych wysokonapięciowych wykorzystuje transformatory w torze dźwiękowym. Tymczasem wpływają one na zabarwienie dźwięku, co nie prowadzi do brzmieniowej czystości. Poprzez zastosowanie innowacyjnych technik konstrukcyjnych, w urządzeniu Twincom całkowicie uniknęliśmy stosowania jakichkolwiek transformatorów. Dzięki temu udało nam się wydobyć całą muzyczną niepowtarzalność triodowego układu lampowego klasy A bez negatywnych zjawisk występujących w układach stosujących transformatory w torze sygnału. W ramach technologii Twin Topology układ tranzystorowy występuje w postaci w pełni dyskretnych wzmacniaczy klasy A opartych na układzie J-FET (tranzystor polowy). Firma Millennia również dostarcza te wzmacniacze J-FET w postaci nowej generacji wtyczek kompatybilnych modułów 990 (Jensen) i 2520 (API). Układ lampowy w technologii Twin Topology wykorzystuje 300 V, pełnej klasy A, ręcznie selekcjonowane i testowane próżniowe lampy triodowe. Chcąc użyć lampowego wzmacniacza wystarczy wcisnąć przełącznik znajdujący się na przednim panelu. Aby użyć wzmacniacza tranzystorowego należy ponownie skorzystać z przełącznika. Oto Technologia Twin Topology! Obydwie konstrukcję zaprojektowane są tak, aby dostarczały właściwy im charakter brzmieniowy. Tak więc kupując TCL-2, oszczędzasz aż 50% jego wartości: płacisz za jedno urządzenie, lecz praktycznie otrzymujesz 2: lampowe i tranzystorowe (w jednym)!

Dyskretna elegancja W produktach z serii Twin Topology zastosowano również nową kosmetykę zewnętrzną. Model Twincom oferuje podświetlane włączniki przyciskowe, ręcznie wykonane aluminiowe pokrętła, wytłaczaną i ukształtowaną soczewkowo płytę przednią (o grubości prawie 1 cm!), która może być opcjonalnie wykonana z artystycznym wykończeniem w charakterze "popękanej platyny", wyglądającym trochę jak płyta czołowa w wiekowej gitarze. Na każdym panelu jest również głęboko wygrawerowane, stylizowane logo w formie dwóch liter "TT". Dostępna jest również standardowa kosmetyka w formie czarnego lakieru na wysoki połysk, imitująca wykończenie fortepianu.

Solidność szczegółów

Urządzenie Twincom wykorzystuje znakomite wysokonapięciowe wzmacniacze pozbawione sprzężenia transformatorowego, starannie zaprojektowane w oparciu o najlepszej jakości pasywne komponenty (potencjometry Vishay, rezystory Roederstein, kondensatory Wima i Electrotube, okablowanie toru dźwiękowego Neglex OFC, złote złącza lampowe oraz kontakty w przekaźnikach, wykonane ze srebra i teflonu okablowanie zasilania, duże mierniki poziomu sygnału dźwiękowego Sifam, itd.). Już pierwszy test odsłuchowy urządzenia TCL-2 Twincom natychmiast potwierdzi, że firma Millennia jeszcze raz ustanowiła precedens w dziedzinie muzycznej dokładności oraz brzmieniowej przejrzystości.

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiMillenia Media logo

Serwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem