Menu
Tablet menu

TD-1

Informacje

Tor nagraniowy od Millenia Media

Millenia Media STT-1

Przedstawiamy tor nagraniowy o nazwie TD-1 TWIN DIRECT. Model TWIN DIRECT jest kompaktowym, lecz wciąż wyrafinowanym analogowym procesorem, przeznaczonym do współpracy z mikrofonami, gitarami i basami elektrycznymi, przetwornikami instrumentów akustycznych, instrumentami klawiszowymi, cyfrowymi stacjami roboczymi i systemami MIDI.

Model TWIN DIRECT zawiera wysoko oceniany przedwzmacniacz mikrofonowy HV-3 firmy Millennia, czyniący z niego bezkompromisowy procesor sygnałowy praktycznie dla każdego zastosowania nagraniowego. Inżynierowie dźwięku nie muszą już wybierać pomiędzy lampowym i półprzewodnikowym rozwiązaniem! Wejście instrumentalne w procesorze TWIN DIRECT wykorzystuje Twin Topology - innowacyjną technologię firmy Millennia, łączącą w jednym urządzeniu układ lampowy i tranzystorowy.

Procesor TWIN DIRECT oferuje wysokonapięciowy, w pełni lampowy wzmacniacz instrumentalny - lub – transparentny, w pełni dyskretny, półprzewodnikowy wzmacniacz instrumentalny oparty na układzie FET. Obydwa znajdują się w tej samej niezniszczalnej, spełniającej nawet wymogi militarne, obudowie. Układy te mogą być uruchamiane za pomocą przełącznika i muzycznie dostrajane poprzez przełączane oporności wejścia (470K/ 2M / 10M). Znajdujący się na przednim panelu regulator wysterowania wejścia mikrofonowego i instrumentalnego zapewnia wzmocnienie sygnału do 65dB. Jednocześnie dostępna para wyjść opatentowanego układu PREAMP pozwala procesorowi TD-1 emulować brzmienia zarówno przetworników typu Strat jak i Les Paul (Les Paul osobiście używa procesora Origin firmy Millennia, będącego pierwowzorem dla TD-1). Układ PREAMP powoduje, że wzmacniacz gitarowy zachowuje się tak, jakby był podłączony do wysoko-oporowego pasywnego przetwornika gitarowego, zamiast do bardzo niskooporowego (i zbyt czystego w charakterze brzmienia) aktywnego rejestratora wielośladowego lub do wyjścia cyfrowej stacji roboczej. Na wyposażeniu znajduje się również bezkompromisowej jakości – tak charakterystycznej dla firmy Millennia - transformator wyjściowy typu DI, pracujący z mikrofonowym poziomem operacyjnym (pasmo przenoszenia -3dB @ 3Hz & 300kHz). Dzięki technologii Speaker Soak firmy Millennia jest teraz możliwe nagrywanie bezpośrednio z dowolnego wzmacniacza gitarowego.

Po prostu podłącz swoją gitarę lub bas do TD-1. Posłuchaj. Tak powinien brzmieć Twój instrument! TD1 wyposażony jest również w wyjście słuchawkowe klasy „audiofilskiej” z osobną regulacją poziomu, gwarantujące wygodny podsłuch.

Parametryczny korektor w stylu NSEQ pracujący w pełnym zakresie pasma akustycznego (20Hz-25kHz) dostarcza nieograniczoną możliwość regulacji brzmienia. Model NSEQ jest korektorem używanym przez najbardziej uznane studia masteringowe na świecie. Wszystkie zakresy korektora NSEQ, o niezwykłej przejrzystości brzmieniowej, gwarantują z jednej strony możliwość bardzo dokładnego "rzeźbienia" brzmienia takich instrumentów jak gitara, bas i instrumenty klawiszowe - z drugiej zaś delikatną, "artystyczną" wręcz pracę korekcyjną - dodając do brzmienia "powietrza", nadając mu wymagane "uderzenia" lub usuwając "mulistość" niskich częstotliwości. Wszystko to przy zachowaniu najwyższej jakości dźwięku!

W TD1 można stosować zarówno maksymalnie mały, jak i maksymalnie duży stopień przetworzenia sygnału. Główny tor sygnałowy w urządzeniu TWIN DIRECT, od wejścia aż po wyjście, wykorzystuje dyskretny układ dla uzyskania bezwzględnej brzmieniowej przejrzystości oraz szerokiego zakresu dynamiki. TD-1 to nad wyraz uniwersalne urządzenie. Posiada szereg funkcji ułatwiających pracę muzykom i realizatorom:

 • odwrócenie polaryzacji (na wszystkich wejściach)
 • auto-symetryczny tłumik -20dB regulowany przekaźnikowo (na wszystkich wejściach)
 • trzy przełączniki do odłączania uziemienia i izolacji (w układzie zasilania/wejść/wyjść)
 • regulowane przez układ logiczny włączniki wyciszające (mute) oraz wewnętrzny zasilacz toroidalny, umożliwiający pracę w każdym zakątku globu (o napięciach od 100 do 240V wybieranych przez użytkownika)
 • urządzenie odznacza się nadzwyczajną uniwersalnością.


TD-1 TWIN DIRECT posiada cztery dostępne wejścia sygnału dźwiękowego:

 • wejście liniowe (XLR)
 • wejście przedwzmacniacza mikrofonowego HV-3 (XLR)
 • wejście instrumentalne DI (1/4")
 • wejście dla wzmacniacza mocy z technologią Speaker Soak (1/4")

Dowolne kształtowanie brzmienia

Moduł korektora parametrycznego NSEQ może kształtować brzmienie sygnałów pochodzących z wszystkich rodzajów wejść urządzenia. Wiele możliwości połączeń, konfiguracji oraz aktywacji uziemienia dopełniają funkcjonalność urządzenia TD-1, włącznie z dziewięcioma jednocześnie dostępnymi wyjściami oraz punktami dystrybucyjnymi sygnału dźwiękowego:

 • symulacja gitary Stratocaster w technologii PREAMP (1/4")
 • symulacja gitary Les Paul w technologii PREAMP (1/4")
 • symetryczne wyjście sygnału liniowego (XLR)
 • niesymetryczne wyjście sygnału liniowego (XLR)
 • symetryczne wyjście sygnału mikrofonowego (XLR sprzężone transformatorowo)
 • symetryczne wyjście sygnału liniowego (1/4")
 • niesymetryczne wyjście sygnału liniowego (1/4")
 • wyjście słuchawkowe (1/4" z regulacją wzmocnienia)
 • wyjście bezpośrednie sygnału nieprzetworzonego "pass-through" (1/4")

 

Wybór nowego Millenium

TWIN DIRECT w pełni zasługuje na reputację firmy Millennia urządzenia o brzmieniowej dokładności i dużej funkcjonalności - stanowiąc doskonałe rozwiązanie praktycznie w każdym zastosowaniu: na scenie, w stacji nadawczej oraz studiu nagraniowym i post-produkcyjnym.

W obecnych czasach technologie nagrywania, produkcji muzycznych ulegają niezwykle gwałtownym zmianom. Wysokiej jakości produkty, służące do nagrań, stanowią najważniejszą część inwestycji i muszą być zaprojektowane z największą dokładnością tak, aby zagwarantować wieloletnią pracę i użyteczność. Mając tak wyśmienite specyfikacje techniczne oraz najwyższej klasy dźwięk, konstrukcję wykonaną zgodnie ze standardami militarnymi, przeznaczeniem procesora TWIN DIRECT jest pozostać zawsze aktualnym i  współczesnym w tym nowym tysiącleciu. Stąd nazwa firmy, Millennia Media.

 

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiMillenia Media logo

Serwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem